Fotbal. 3 penalty-uri și 4 goluri s-au întâmplat în meciul cu Vitebsk

Vineri, 26 aprilie, în cadrul etapei a cincea a campionatului de fotbal din Belarus, FC Vitebsk a găzduit Slutsk.

Jocul s-a dovedit a fi o bătălie. Nimeni nu a vrut să cedeze. Și nu a cedat, așa cum au arătat 90 de minute de luptă.

Cu toate acestea, gazdele erau încă mai aproape de victorie. Cu toate acestea, în minutul 40 oaspeții au deschis scorul – Artem Dudik a transformat un penalty.

Fotbalistul Vitebsk Artem Stragorodsky a marcat și el de la marca de 11 metri. În minutul 67, echilibrul în meci a fost restabilit.

Cu un minut înainte de finalul confruntării, Maxim Feshchuk a făcut scorul 2:1 în favoarea lui Vitebsk. Dar la scurt timp a urmat un alt penalty și oaspeții au egalat scorul datorită unui șut precis al lui Evgeniy Savostyanov.

Astfel, meciul de la Vitebsk s-a încheiat la egalitate – 2:2. Să adăugăm că astăzi jucăm și BATE cu Minsk și Dynamo-ul capitalei cu Neman.