Fotbal: Armenia a învins Belarus într-un meci amical la Erevan

Jucătorii echipei naționale a Belarusului sunt fideli cu ei înșiși.

Naționala Belarusului a mers în Armenia pentru un meci amical, pe care l-a pierdut puternic în maniera obișnuită 1:4.

Startul meciului a fost lăsat pe seama jucătorilor noștri, dar nici Nekhaichik, nici Volodko, nici Naumov nu au reușit să-l supere pe portarul gazdelor, Beglaryan.

Treptat, gazdele au preluat inițiativa și au început să escaladeze situația în apropierea poartei lui Gutor, iar în minutul 42 și-au câștigat dreptul de a executa un penalty.

Spre meritul portarului nostru, Gutor a parat șutul din punct al mijlocașului lui Manchester United Mkhitaryan, dar nu a reușit să facă față mișcării finale a lui Ozbiliz, iar armenii au luat conducerea cu 1:0. Și câteva minute mai târziu, compatrioții noștri au primit a doua minge de la Mkhitaryan „pentru vestiar”.

În repriza secundă am primit încă două goluri, între care Saroka i-a stricat starea de spirit a portarului armean.

Rezultatul trist al meciului amical a fost 4:1 în favoarea echipei armene.