Fotbal. ChB-2019. Dinamo Brest l-a învins pe Torpedo de la Zhodino

În ultima zi a lunii martie s-au disputat cele trei meciuri rămase din primul tur al noului sezon al campionatului de fotbal din Belarus.

Una dintre confruntări a implicat Dynamo Brest. Echipa a făcut o vizită lui Zhodino Torpedo. Și ea a câștigat împotriva gazdelor.

Meciul s-a încheiat cu scorul 1:2. În primul rând, oaspeții au marcat de două ori – Nekhaychik în minutul 63 și Fameye în minutul 88. Deja în repriza a doua, Torpedo-BelAZ a reușit să recupereze un gol – Gorbachik a marcat.

Într-un alt meci de duminică, Slutsk s-a întâlnit cu FC Energetik-BGU. Aici spectatorii nu au văzut niciun gol marcat – 0:0.

În aceeași zi, Dynamo Minsk a testat Slavia de la Mozyr. Fotbalistii capitalei au castigat – 1:0.