Fotbal. Cupa FA. Comandantul șef al „MS” și-a cerut scuze pentru victoria clubului

Una dintre cele mai interesante confruntări fotbalistice de sâmbătă a avut loc în Foggy Albion. Ca parte a Cupei FA.

Manchester City și Swansea s-au confruntat în meciul din sferturile de finală. Lupta s-a dovedit a fi foarte intensă și chiar dramatică.

Drept urmare, echipa fostului antrenor al Barcelonei și Bayern, Pep Guardiola, a câștigat. Apropo, el și-a cerut scuze adversarului, recunoscând că poate că echipa lui a avansat nemeritat mai departe.

Cert este că până în minutul 69, „Mancity” pierdea sec – 0:2. Datorită eforturilor lui Bernardo Silva și a portarului Swansea (unul dintre goluri a fost marcat de un ricoșet), echilibrul a fost restabilit.

Sergio Aguero a marcat ceea ce s-a dovedit a fi golul victoriei cu 2 minute înainte de sfârșitul timpului normal. Adevărat, din offside, pe care arbitrii nu l-au văzut.

Într-un alt meci din 1/4 FA Cup, Manchester United a suferit un fiasco. Wolverhampton FC s-a dovedit a fi mai puternic – 2:1.