Fotbal. Cupa Rusiei. CSKA a pierdut și…a ajuns în semifinale

În ultima zi a iernii 2023, jucătorii CSKA Moscova s-au luptat cu Krasnodar.

Vorbim despre returul etapei sferturile de finală a Cupei Rusiei în cadrul traseului RPL.

Clubul capitalei a pierdut, dar pe baza sumei celor două meciuri, ei au ajuns în semifinale.

Apropo, meciul a avut loc la Krasnodar. Difuzat de unele canale TV rusești de sport.

Spectatorii care au venit pe stadion au fost martorii unui singur gol marcat – în minutul 50, Eduard Spertsyan de la Krasnodar a marcat dintr-o lovitură liberă.

Să vă reamintim că în primul meci, desfășurat la Moscova, CSKA a învins Krasnodar cu o înfrângere zdrobitoare – 3:0.

Astfel, pe baza sumei a două meciuri (3:1 în favoarea echipei armatei), clubul capitalei a avansat în semifinalele traseului RPL.

Mai devreme, Spartak Moscova și Ural din Ekaterinburg au ajuns în 1/2 finală.

În ceea ce privește Krasnodar, va continua să concureze în Cupa Rusiei în etapa a doua din sferturile de finală ale regiunilor.

Anterior, Zenit din Sankt Petersburg, Nijni Novgorod, Akhmat din Grozny și Akron din Tolyatti au avansat acolo din prima etapă.