Fotbal. Liga Campionilor. Bayern a pierdut și PSG a câștigat

În seara zilei de 14 februarie au mai avut loc două meciuri din optimile de finală ale Ligii Campionilor.

Într-una dintre ele, localnicii FC Lazio și Bayern Munchen s-au întâlnit la Roma. Ultimul pierdut.

În a doua confruntare de la Paris, PSG a găzduit Real Sociedad spaniolă. Gazdele au sărbătorit victoria.

În ceea ce privește meciul din capitala Italiei, trebuie menționat că nemții au dominat cea mai mare parte a timpului de joc, dar nu au obținut nimic din acesta.

Dar romanii au folosit una dintre puținele lor ocazii la mijlocul reprizei secunde.

Apoi a fost un penalty și un cartonaș roșu pentru unul dintre jucătorii lui Bayern, care a jucat dur împotriva unui adversar în propria suprafață de pedeapsă.

Lovitura de pedeapsă a fost transformată cu încredere de liderul Lazio, Ciro Immobile.

După cum s-a dovedit, acesta a fost singurul gol marcat în această confruntare.

În consecință, fotbaliștii romani au câștigat cu scorul de 1:0.

La Paris, localul PSG a jucat cu Real Sociedad basca din San Sebastian. Francezii au câștigat cu scorul de 2:0.

Golurile au fost marcate de Kylian Mbappe în minutul 58 și Bradley Barcola în minutul 70.

Anterior, primele 1/8 de finală ale Ligii Campionilor erau jucate de Real Madrid și britanicul Manchester City.