Fotbal. Liga Campionilor „Krasnodar” fără belarus a fost bătut fără milă de greci

Miercuri seara, 21 august, rusoaica FC Krasnodar a sustinut un meci in deplasare in playoff-ul calificarii in Liga Campionilor. Ne-am jucat cu Olympiacosul grecesc.

Rușii au suferit o înfrângere zdrobitoare – 0:4. Fundașul belarus al Krasnodar Alexander Martynovich nu a participat la meci din cauza unei accidentări.

Gazdele au marcat primul gol în minutul 30 – Miguel Guerrero a marcat. Cu acest scor – 1:0 – s-a încheiat prima repriză a jocului.

În a doua repriză, Krasnodar a mai capitulat de trei ori. Lazar Randjelovic a trimis de două ori mingea în poarta adversarilor. Scorul final a fost stabilit de Daniel Podence.

Meciul de retur va avea loc la Krasnodar pe 27 august. Desigur, în fotbal se poate întâmpla orice, dar rușii, obiectiv vorbind, au puține șanse să intre în faza grupelor turneului.

În ceea ce privește celelalte meciuri ale fazei de playoff, remarcăm înfrângerile pe teren propriu ale austriacului Lask de la belgianul Brugge și al românului Cluj de la Slavia Cehă (ambele întâlniri – 0:1), remiza fără gol a cipriotului APOEL cu Amsterdam Ajax. .

Dinamo Zagreb a învins-o pe norvegiana Rosenborg cu scorul de 2:0, iar Young Boys din Elveția s-a jucat pașnic cu FC Crvena Zvezda din Serbia (2:2).