Fotbal. „Minsk” a jucat cu „Dynamo” Brest

Astăzi, 5 mai, în cadrul etapei a șasea a campionatului de fotbal din Belarus, Dinamo din Brest a vizitat Minsk. M-am întâlnit cu clubul cu același nume.

Lupta s-a dovedit a fi interesantă. În timp ce a pierdut în timpul meciului, echipa de la Brest a fost încă capabilă să întoarcă jocul și în cele din urmă a învins gazdele.

Confruntarea a avut loc pe stadionul de fotbal Minsk. Minutul 13 a avut ghinion pentru oaspeți – fotbaliștii capitalei au trecut la conducere.

Dinamo a câștigat înapoi abia în minutul 74 – Savitsky a transformat un penalty. Și două minute mai târziu, lovitura precisă a lui Fameye a adus oaspeții în avantaj.

Acest scor a rămas până la finalul meciului. Astfel, Dynamo Brest a câștigat o victorie cu voință – 2:1.

Momentan, până la restul meciurilor din runda a 6-a cu participarea BATE, Isloch și Shakhtar nu s-au disputat, jucătorii de la Brest conduc clasamentul cu 14 puncte.