Fotbal pe plajă. Un alt rival al bielorușilor a căzut în calificările la Cupa Mondială

Turneul de calificare pentru Campionatul Mondial de fotbal pe plajă continuă la Moscova. La ea participă și naționala Belarusului.

Belarusii au obținut a doua victorie consecutivă. După „capturarea” cu succes a Turciei, a căzut și echipa lituaniană. Acest lucru s-a întâmplat pe 21 iulie în meciul din turul doi din Grupa E.

„Plajarii” belaruși au condus cu scorul de 3:0 în timpul confruntării. La finalul perioadei finale, adversarul a reușit să recâștige trei goluri – 3:3.

Meciul a intrat în prelungiri. Cu toate acestea, niciuna dintre echipe nu a marcat în prelungiri. A venit rândul loviturilor de departajare, în care bielorușii s-au dovedit a fi mai reușiți.

Să vă reamintim că la începutul turneului echipa belarusă i-a învins pe turci destul de încrezător – 6:3.

Luni, 22 iulie, bielorușii îi vor întâlni pe elvețieni, care anterior au învins Lituania cu scorul de 8:1. Astăzi vor înfrunta naționala Turciei.