Fotbal. Semifinala Cupei Belarusului. Șahtirul nu și-a permis să fie jignit

Miercuri, 10 aprilie, au loc primele semifinale ale Cupei Belarus la fotbal. Una dintre ele s-a încheiat.

Isloch și Shakhtar de la Soligorsk s-au întâlnit pe terenul de fotbal al lui FC Minsk. La finalul primei reprize, gazdele nominale au avut un avantaj de două goluri.

Dmitri Komarovsky a deschis scorul în minutul 15 cu un șut precis. La finalul reprizei, Momo Yansane a marcat – 2:0.

După pauză, Șahtiarul și-a amintit ambițiile pentru sezon și a început să-și „învingă” adversarii. Ca urmare, meciul s-a încheiat la egalitate.

Elis Bakay (minutul 69) și Oleksandr Sachivko (minutul 79) au marcat goluri pentru Pitmen.

Astăzi este un alt meci din semifinalele Cupei Belarusului. Fotbaliştii din Vitebsk se luptă acasă cu Dynamo Minsk. Meciurile retur vor avea loc pe 1 mai.