Fotbal. Spartak a fost învins fără milă în Campionatul Rusiei

Lokomotiv Moscova a câștigat a șasea victorie consecutivă în Premier League rusă de fotbal.

De data aceasta Spartak a fost învins. S-a întâmplat duminică, 11 aprilie.

Cum a fost

Feroviarii, care include și belarusul Vitaly Lisakovich (care a intrat ca înlocuitor în minutul 78), au marcat două goluri fără răspuns.

Primul gol a fost marcat în minutul 22 – golul a fost marcat de Francois Camano. Fedor Smolov a marcat în minutul 45.

Dorim să adăugăm că în minutul 45 arbitrul l-a eliminat pe jucătorul roș-alb Ayrton. Astfel, Spartak a jucat în minoritate pe toată durata a doua repriză.

Eșecul lui Goncharenko în noua echipă

Primul meci ca antrenor principal al lui Krasnodar a fost jucat de belarusul Viktor Goncharenko, care a părăsit CSKA Moscova.

Pe drum, noua sa echipă a pierdut cu Arsenal Tula – 0:1. Fundașul belarus Alexander Martynovich a jucat pentru Bulls.

Și doi bieloruși de la Arsenal – Valery Gromyko și Yuri Kovalev – nu au jucat în acest meci.

Alte meciuri

Printre alte rezultate ale turului, remarcăm victoria în deplasare a lui Sankt Petersburg „Zenith” asupra „Soci” (2:1), înfrângerea lui „Ufa” de către Grozny „Akhmat” (3:0), înfrângerea pe teren propriu. de „Rostov” către Kazan „Rubin” (0:1).

Rezultatele jocurilor rămase: „Khimki” – „Tambov” – 1:0, „Dinamo” (Moscova) – „Ural” (Ekaterinburg) – 2:2.

Luni, 12 aprilie, CSKA Moscova (belarusul Ilya Shkurin rămâne în club) îl va găzdui pe Rotor de la Volgograd.

Campionatul Rusiei este condus în prezent de Zenit (51 de puncte), Spartak (47), Lokomotiv (46) și CSKA (43).