Fotbalul Rusiei. Ceaşcă. Khimki a căzut în fața Lokomotivului – o înfrângere majoră

În cadrul rundei a treia a fazei grupelor a Cupei Rusiei de fotbal în cadrul „Calei RPL”, Moscova „Lokomotiv” a trecut fără milă prin „Khimki” din regiunea Moscovei.

Echipa capitalei, neștiind milă, a provocat o înfrângere majoră. Ea a jucat în așa fel încât oaspeții nu au avut șanse reale de a evita înfrângerea.

Scorul final al confruntării este 4:0. Victoria i-a adus lui Loko încă 3 puncte. Acum, cu 9 puncte înscrise, „feroviarii” își conduc lotul.

Printre învingători, au marcat goluri Egor Pogostnov (minutul 4), Dmitri Radikovsky (81) și Timur Suleymanov (43 și 57).

Să remarcăm că belarusul Kirill Kaplenko a jucat pentru Khimki în acest joc. Dar nu tot meciul – a fost înlocuit în minutul 74.

Tot ieri, 28 august, în cadrul Cupei, au avut loc confruntări dintre Orenburg și Rostov (0:1), și Pari Nijni Novgorod și Krasnodar (0:1).

Dinamo Moscova, ținând pasul cu ritmul stabilit de Loko, a învins-o pe Krylia Samara (5:1).