Grabovsky s-a luptat cu un jucător de hochei din Ottawa

În următorul meci de hochei NHL, echipa de la Washington a pierdut în fața jucătorilor de hochei de la Ottawa cu scorul de 0:2 și a suferit a patra înfrângere la rând.

Astăzi, celebrul club al capitalei se află în afara zonei de playoff, pe poziţia a 12-a. Desigur, este păcat să pierzi. Și când te bat din nou, te bat de două ori mai mult. Compatriotul nostru Mihail Grabovsky a primit-o. Unul dintre apărătorii echipei Ottawa a folosit imediat o forță destul de dură împotriva lui, apoi Grabovsky s-a luptat cu Zach Smith.

Ambii au trebuit să fie excluși pentru două minute pentru un joc dur. Dar Mihail Grabovsky a luat-o razna și a încercat să-l facă pe Smith chiar și prin mâinile judecătorilor. A reușit să-și bage toate degetele în fața atacatorului pentru o clipă.

Pentru aceasta, jucătorul de hochei din Belarus a primit o pedeapsă disciplinară de zece minute. Ieșind din vestiar, Mikhail supărat și-a aruncat casca de perete.

Merită să ne amintim că sezonul trecut, când Mikhail Grabovsky a jucat pentru clubul din Toronto, l-a mușcat de mână pe atacantul Pacioretty de la Montreal.