Grația belarusă Anastasia Salos a câștigat bronzul la Marele Premiu de la Moscova

Pe 17 februarie, belarusa Anastasia Salos a câștigat bronzul la turneul internațional de gimnastică ritmică Grand Prix de la Moscova.

Anastasia a obținut 17.950 de puncte la exercițiul de panglică. Ea a fost în fața Arinei Averina din Federația Rusă, care a obținut 20.300 de puncte (locul 1) și a Dinei Averina, sora Arinei, care a obținut 19.450 de puncte și, în consecință, a ocupat locul 2.

Din păcate, belarusul nu a reușit să exceleze în alte tipuri de programe individuale.

O altă reprezentantă a țării noastre, Yulia Evchik, a câștigat și ea o medalie de bronz în competiția individuală de juniori. Ea a marcat 66.450 de puncte. Victoria i-a revenit rusoaicei Marina Lobanova. Japoneza Oiwa Chisaki a ocupat locul doi.