Grodno „Neman” a învins „Dynamo” Minsk și a câștigat bronzul în Cupa Belarusului

Pe 18 august, clubul de hochei „Neman” din Grodno a câștigat bronzul în Cupa Belarusului, învingând „Dynamo” Minsk cu scorul de 3:2.

În prima repriză, Dinamo a avut avantaj și a deschis scorul în minutul 16 (Kovyrshin).

Cu toate acestea, în cele doua douăzeci de minute echipa Grodno a reușit să transforme majoritatea (Kislyi), iar înainte de pauză Malinovsky și-a luat echipa în avantaj (2:1).

În a treia perioadă, Dinamo a început din nou să asalteze activ poarta adversarilor, iar Feoktistov a egalat scorul. În timp ce își sărbătorește cu nebunie succesul, jucătorul de hochei a spart din greșeală paharul din lateral.

Repriza a treia s-a încheiat cu scorul 2:2, iar în prelungiri norocul a fost de partea echipei Grodno (Malyavko).

Meciul final al Cupei Belarusului va începe la ora 17:00. Trofeul va fi concurat de Molodechno Dynamo și Yunost al capitalei.