Handbalistii naționalei Belarusului au câștigat a doua victorie la turneul din Polonia

Pe 23 noiembrie, echipa feminină de handbal din Belarus a câștigat a doua victorie la un turneu amical de la Lublin.

Handbalistii din Belarus și-au învins adversarii din Lituania cu un avantaj semnificativ în scor – 36:23.

Încă de la începutul meciului, bielorușii au acționat cu încredere și deja în minutul 13 conduceau cu scorul de 10:0.

Până la sfârșitul primei reprize au adus scorul la 22:8. Apoi rivalii au reușit să reducă decalajul, dar tot nu au putut să treacă înaintea bielorușilor.

Să vă reamintim că echipa Belarusului a câștigat meciul de deschidere al turneului împotriva echipei Ucrainei cu scorul de 31:22.

Mâine bielorușii vor trebui să joace finala cu Polonia.