HC Neman a câștigat meciul de deschidere al superfinalei Cupei Continentale

Pe 9 ianuarie 2015, la Bremerhaven, Germania, campionii Belarusului – jucătorii de hochei din Grodno „Neman” – i-au învins pe francezi „Angers” cu scorul de 5:0 (3:0, 2:0, 0: 0), începând astfel victorios în superfinala cupei continentale

Încă de la începutul jocului, jucătorii de hochei Grodno „Neman” au declanșat o serie de atacuri asupra poartei adversarilor. Deja la finalul primului minut de joc, Alexander Malyavko a deschis scorul.

După 4 minute, Andrei Korshunov, cu un feed de la Yegor Stepanov, a făcut scorul 2:0, realizând avantajul numeric.

După 9 minute, Korshunov a marcat o dublă, profitând de o pasă a lui Konstantin Lastovetsky – 3:0.

În a doua perioadă, jucătorii de hochei Grodno „Neman” au lovit de două ori poarta Angers: în minutul 33 al întâlnirii, Lastovetsky a marcat 4 goluri, iar după alte 3 minute Alexey Shirokov a făcut scorul devastator – 5:0.