Hochei. KHL. Dinamo Minsk a învins Spartak Moscova

Ca parte a următoarei runde a campionatului regulat al Ligii continentale de hochei, Dynamo local și Spartak din Moscova au luptat la Minsk.

Gazdele au smuls victoria cu un minut înainte de finalul meciului. Totodată, în prima perioadă a confruntării, spectatorii nu au văzut niciun gol marcat.

Abia în minutul 28 Minsk-Arena a început să urce de entuziasm – a fost un șut precis la poarta adversarului dinamovist Vladimir Alistrov.

Scorul a fost egalat de atacantul naționalei Belarusului și fostul jucător al echipei Minsk Shane Prince.

El a marcat, de asemenea, un pasaj – ajutându-l pe Joey Keane să conducă moscoviții înainte.

La începutul celei de-a treia perioade, Ryan Spooner a restabilit echilibrul, iar cu un minut înainte de sirena finală, Roman Gorbunov a marcat golul victoriei.

Astfel, „Bizonii” în confruntarea cu Moscova „Spartak” au stabilit un scor al jocului care a fost plăcut pentru fanii lor – 3:2.

Să adăugăm că această victorie a fost a patra pentru echipa minskului în ultimele cinci meciuri.

Dinamo ocupă în prezent poziția a 7-a în Conferința de Vest KHL cu 30 de puncte.