Jucătorii BATE au devenit ultimii sferturi de finală ai Cupei Belarusului

Participanții clubului de fotbal BATE (Borisov) au ajuns în sferturile de finală a Cupei Belarusului.

În meciul dintre BATE și Gorodeya a câștigat echipa borisoveană, ceea ce le-a asigurat accesul în sferturi.

Meciul a avut loc ca oaspete al echipei Borisov – pe terenul Borisov Arena. În ciuda faptului că timpul principal, precum și jumătatea de oră suplimentară s-au încheiat la egalitate – 0:0, jucătorii BATE nu au ratat șansa la loviturile de departajare.

Drept urmare, scorul a fost 4:2. Acum, borisovenii vor trebui să lupte cu jucătorii din Isloch pentru a ajunge în semifinale.

În ceea ce privește componența perechilor rămase din sferturile de finală, aceasta este următoarea: Dinamo (Minsk) – Slutsk, Shakhtar Soligorsk – Bobruisk Belshina, Vitebsk – Lokomotiv Gomel.