Jucătorii de baschet „Tsmoki-Minsk” au pierdut cu „Kalev” în VTB United League

Jucătorii de baschet de la Kalev l-au învins pe Tsmoki-Minsk într-un meci de acasă din Liga VTB United.

Jucătorii de baschet de la Tsmoki-Minsk au suferit o altă înfrângere în meciurile din VTB United League.

Această înfrângere a fost a zecea a echipei. Meciul de acasă cu Tallinn „Kalev” a început prost pentru locuitorii din Minsk. Sportivii din Belarus au intrat în pauză cu un deficit de 19 puncte. Scorul primei reprize a jocului a fost 36:55.

Gazdele au continuat să joace, au încercat să schimbe curentul, dar nu au reușit să niveleze situația și să o pună pe drumul cel bun.

Ca urmare, întâlnirea s-a încheiat cu un scor de 82:95. După cum am menționat, în acest sezon baschetbalistii belaruși au câștigat 12 meciuri. Echipa lui Krutikov ocupă locul 13, doar înaintea Riga VEF.

Fotografie: pixabay