Jucătorii de hochei de la Minsk „Youth” au pierdut din nou în meciul în deplasare al Ligii Campionilor

Minsk „Tineretul” a pierdut din nou în Liga Campionilor.

Un alt meci a avut loc pentru „Tineretul” capitalei în Liga Campionilor de hochei. Adversarul de data aceasta a fost clubul ceh Ocelarzy.

Scorul final a fost foarte neplăcut pentru clubul din Belarus – 2:7 (0:3, 2:2, 0:2). Adversarii de la Minsk au deschis scorul în minutul al doilea. Apoi cehii au mai marcat două goluri la contraatacuri înainte de finalul primei reprize.

În a doua și a treia perioadă, jucătorii de hochei cehi au marcat 4 goluri. Maxim Parfeevets și Dmitry Zhelnerovsky s-au remarcat ca parte a echipei Minsk.

Poziția la turneu în Grupa D: „Lausanne” – 8 puncte, „Otselargi” – 6 puncte, „Tineret” – 5 puncte, „Pelicani” – 5 puncte.

Primele două echipe din fiecare grupă vor avansa în playoff-ul Ligii Campionilor.