Jucătorii de hochei din Belarus au câștigat a doua victorie la turneul din Slovenia

Echipa belarusă a ieșit învingătoare de două ori la turneul de la Jesenice. Oaspeții au învins echipa slovenească cu scorul de 3:0.

Victoria a fost obținută prin șuturi de la Deryabin, Skorenov și Drozdov. Când slovenii au încercat să recâștige, Konstantin Shostak a salvat situația. Iată cum s-au desfășurat evenimentele.

Scorul a fost deschis în minutul 18 de Dmitri Deryabin, care a completat combinația lui Dyukov și Gorbunov.

Gazdele arenei au început a doua perioadă cu acțiuni active, dar portarul din Belarus a respins atacul.

Evenimentele s-au dezvoltat ulterior în așa fel încât în ​​minutul 33 pucul trimis de Alexander Skorenov a ajuns în poarta adversarilor.

Naționala Slovenei a început a treia repriză cu o altă încercare de refacere, atacând poarta oaspeților, dar aceste acțiuni nu au adus rezultate.

Deja în minutul 48, Ivan Drozdov a consolidat avantajul prin trimiterea celui de-al treilea puc în poarta slovenei.

Nici alte încercări ale inamicului de a reduce decalajul nu au adus rezultate.

Drept urmare, echipa belarusă a câștigat a doua victorie la competiția de la Jesenice.

Astăzi, jucătorii de hochei din Belarus se vor întâlni cu echipa Franței.