Jucătorii de hochei din capitala „Dynamo” au pierdut în fața „Slovan”

După aproape o lună de pauză, cauzată de Jocurile Olimpice, campionatul KHL a reluat din nou.

La Bratislava, pe 26 februarie a acestui an, dinamovul din Minsk a pierdut la loviturile de departajare în fața localului slovan. Scorul jocului este 3:4.

Pucii au marcat:

gazdele îi au pe Branko Radivojevic, Miroslav Shatan și Peter Olwiecki.

Oaspeții sunt Zbynek Irgl, Tomas Surovy și Alexander Materukhin.

După ce Dinamo capitalei a jucat 51 de meciuri, hocheiștii cu 50 de puncte se află pe ultimul loc, al 7-lea în divizia Bobrov, precum și pe ultimul, pe locul 14 în Conferința de Vest și pe locul 26 în clasamentul general (în timpul regulamentar 12 victorii și 29 înfrângeri). , în prelungiri o victorie și două înfrângeri, trei victorii și patru înfrângeri la tiruri, golaveraj 96-153).

Dinamo mai are de jucat doar 3 meciuri în campionatul KHL: pe 28 februarie, „Zubri” se vor lupta cu „Lev”, pe 4 martie – cu CSKA, iar pe 2 martie, acasă, se vor întâlni cu Riga” Dinam”.