Jucătorii de hochei „Dynamo-Minsk” au pierdut puternic în deplasare în fața „Amiralului”

Dinamo Minsk a pierdut foarte mult în fața clubului Admiral.

Pe 23 noiembrie, la Vladivostok a avut loc meciul de hochei „Amiral” – „Dynamo-Minsk”. Meciul a avut loc pe gheața Fetisov Arena, ca parte a sezonului regulat al Ligii de hochei Kontinental (KHL).

Drept urmare, „zimbrii” au pierdut cu scorul de 5:1 (1:1, 3:0, 1:0). Singurul gol al echipei Minsk a fost marcat de Dmitri Buinitsky în minutul 19 al primei reprize.

În acest moment, Dynamo Minsk se află pe locul 11 ​​în clasamentul Conferinței de Vest, cu 20 de puncte după 31 de meciuri. Distanța față de zona de playoff este de 6 puncte.

Pe 25 noiembrie, echipa Minsk va juca în deplasare împotriva lui Salavat Yulaev din Ufa.

Anterior a fost raportat că jucătorii de hochei din Belarus nu vor mai fi considerați jucători străini în KHL.