Jucătorii de hochei Neman l-au învins pe Șahtior în deplasare în playoff-ul extra ligii

Pe 26 martie, cluburile de hochei Neman (Grodno) și Șahtior au jucat al patrulea joc de semifinale din playoff-ul extra ligii.

Meciul a avut loc la Soligorsk. Echipa Grodno a marcat primul gol în minutul 14 (Khoromando). Echipa de la Soligorsk a rezistat încăpățânat și chiar a avut șansa de a câștiga înapoi, dar a reușit să egaleze abia la finalul timpului regulamentar (Gorbunov).

În prelungiri, grație șutului precis al lui Nikita Remezov, oaspeții au câștigat cu scorul de 2:1.

Astfel, în seria de până la patru victorii scorul a fost egal (2:2). Următoarea întâlnire va avea loc joi, 28 martie, la Grodno.

Să vă reamintim că primul finalist al playoff-ului extra ligii a fost deja decis – a fost Yunost-ul capitalei, care a câștigat seria împotriva lui Dynamo Molodechno cu un scor zdrobitor de 4:0.