Jucătorii de hochei Yunost l-au învins pe Neman la loviturile de departajare din extra liga

Pe 14 februarie, clubul de hochei Minsk „Yunost” l-a învins pe Grodno „Nyoman” cu scorul de 5:4 în runda următoare a extraligii.

Prima și a doua perioadă au fost extrem de tensionate pentru jucătorii de hochei ai capitalei – au trebuit să riposteze după dubla lui Alexander Malyavko.

În a treia repriză, Loparchuk și Gainetdinov au răsturnat scorul meciului (4:3), dar grodneștii nu au cedat și, grație unui șut precis al lui Artem Levshi, a trimis jocul în prelungiri. În prelungiri, echipa Minsk nu a reușit să transforme majoritatea, iar scorul a rămas același. Rezultatul meciului a fost hotărât printr-o lovitură de focuri.