Jucătorii de la Minsk au pierdut cu Barcelona în primul meci din optimile de finală ale Ligii Campionilor cu scorul de 0:5

Pe 17 octombrie, clubul de fotbal feminin „Minsk” a pierdut primul meci din optimile de finală ale Ligii Campionilor în fața spaniolei „Barcelona”.

Jocul nu a mers bine pentru echipa Minsk de la bun început: deja în minutul 6 gazdele au deschis scorul.

Ulterior, diferența din scor a crescut și a ajuns în cele din urmă la un 0:5 devastator.

Pe parcursul întregului joc, echipa Minsk nu a reușit să arunce un singur șut pe poarta adversarilor.

De menționat că meciul s-ar fi putut încheia cu o înfrângere și mai mare pentru fotbaliștii capitalei: în minutul 35 echipa spaniolă nu a reușit să transforme un penalty.

Echipele vor juca al doilea meci din optimile de finală în capitala Belarusului pe 30 octombrie.