Jucătorii lui Arsenal au pierdut foarte mult în fața lui Liverpool

Rivalul fotbaliștilor BATE din 1/16 de finală din Europa League, London Arsenal, a fost învins în campionatul Angliei.

Începutul întâlnirii cu Liverpool (echipa a devenit liderul Premier League) s-a dovedit destul de reușit pentru britanici. În minutul 11 ​​de joc, Ainsley Maitland-Niles a deschis scorul, dar după aceea toate încercările lui Arsenal de a-l mări s-au încheiat în nimic.

Trei minute mai târziu, Roberto Firmino a reușit să egaleze, iar un minut mai târziu și-a pus echipa în avantaj. După aceea, o altă minge a zburat în poarta Arsenal. Și literalmente în ultimele minute ale reprizei, Mohamed Salah a transformat un penalty, făcând scorul 4:1.

În a doua repriză, Arsenal a încercat din nou să treacă în ofensivă și să salveze poziția echipei, dar succesul nu a venit la echipă.

În urma unui alt penalty, rezultatul final al meciului a fost stabilit – 5:1.