KHL. Dinamo Minsk a pierdut cu Avtomobilist la loviturile de departajare

Ieri, 30 ianuarie, a avut loc un meci din campionatul regulat KHL între dinamovistul capitalei și Avtomobilist (Ekaterinburg).

Jucătorii de hochei din Minsk au deschis scorul deja în prima repriză. Totuși, în al doilea, au pierdut teren. Ultima perioadă s-a încheiat cu un scor egal – 3:3. În prelungiri scorul a rămas neschimbat. Câștigătorul a fost determinat printr-o serie de schimburi de focuri exacte. A devenit un club de hochei rusesc.

După meci, antrenorul principal al echipei capitale, Ljubomir Pokovic, a notat că echipa noastră ar fi putut câștiga. În opinia sa, cu scorul 3:2, echipa Minsk nu a profitat de ocazie pentru a înscrie pucul în poarta goală și a mări avantajul, ceea ce a dus la înfrângere.

Următorul meci pentru echipa noastră va avea loc pe 1 februarie, împotriva lui AkBars Kazan.