KHL. Dinamo Minsk a pierdut cu CSKA în prelungiri

Dinamo Minsk a pierdut în prelungiri (în ultimul meci din seria KHL acasă) la CSKA (Moscova).

Scorul a fost 1:2 (0:0, 1:0, 0:1, 0:1). Justin Fontaine a reușit să marcheze singurul gol.

Este de remarcat faptul că în prima perioadă echipele au jucat în condiții egale, de mai multe ori bielorușii au fost chiar aproape de a marca un gol, dar doar Justin Fontaine a reușit să înscrie pucul.

Din păcate, acesta s-a dovedit a fi singurul gol din contul echipei Minsk. După ce a ratat-o, oaspeții s-au înveselit și, cu cinci minute înainte de a treia sirenă, Valery Nichukshkin a egalat scorul. În prelungiri, în penultimul minut, Andrei Svetlakov a trimis al doilea puc în poarta lui Enroth.

Permiteți-ne să vă reamintim că acum locuitorii din Minsk pleacă într-un tur de plecare din 30 august. În această zi va avea loc un meci împotriva lui Slovan Bratislava.