KHL. Dinamo Minsk a pierdut în fața Lokomotivului, încasând șase goluri

Pe 29 noiembrie, clubul de hochei Dynamo-Minsk a fost învins de Lokomotiv Yaroslavl într-un meci KHL în deplasare – 3:6.

Dinamo a început bine, deschizând scorul în minutul trei. Cu toate acestea, până la sfârșitul primei perioade gazdele au jucat mai încrezătoare și nu numai că au egalat scorul, dar au și luat conducerea față de oaspeți.

La începutul celei de-a doua perioade, Lokomotiv a mărit diferența la două puncte, Dynamo l-a redus aproape imediat cu un punct, dar cu puțin timp înainte de pauză gazdele au preluat din nou conducerea.

Dinamo a petrecut a treia repriză la fel ca prima: au început bine, apoi au primit de două ori. Rezultatul este 3:6.

Minsk-ul își va continua seria în deplasare duminică cu un meci împotriva Kazahului Barys.