KHL. Dinamo Minsk a pierdut în fața lui Neftekhimik la lovituri de departajare

Pe 28 septembrie, Dynamo Minsk a pierdut cu Neftekhimik de la Nijnekamsk într-un meci în deplasare din sezonul regulat KHL – 4:5 la lovituri de departajare.

Dinamo a început bine, deschizând scorul în minutul 6 (Shor). După 10 minute, gazdele au egalat (Sharipzyanov), iar un minut mai târziu au mărit diferența (Poryadin).

La începutul celei de-a doua perioade, formația din Minsk a egalat scorul (Granyani), în minutul 27 gazdele au preluat din nou conducerea (Alb), dar nu pentru mult timp – în minutul 29 Martinov a făcut scorul 3:3.

În minutul 34, un alt asediu al golului oaspeților s-a încheiat cu pucul lui Avitsin – 4:3.

La finalul celei de-a treia perioade, Andrei Kostinits a reusit sa trimita jocul in prelungiri. În prelungiri, echipele nu au marcat, iar rezultatul meciului a fost decis printr-o lovitură de focuri, în care Neftekhimik a fost mai precis – 5:4.

Dinamo va juca următorul meci pe 1 octombrie acasă, împotriva lui Soci.