KHL. Dinamo Minsk a pierdut în fața lui Vityaz în penultimul meci al sezonului

Pe 20 februarie, clubul de hochei Dynamo-Minsk a pierdut meciul în deplasare din campionatul Ligii de hochei Kontinental în fața lui Vityaz cu scorul de 4:3.

Întâlnirea a început extrem de prost pentru Dynamo: literalmente în primele minute de meci au primit două goluri deodată. Apoi Teemu Pulkkinen a reușit să reducă diferența, dar după pauză gazdele au transformat majoritatea – 3:1.

În a treia perioadă, echipa Minsk a egalat scorul (Lisovets, Pulkkinen), dar deja în minutul 46 rușii au marcat din nou, asigurându-și astfel victoria.

Vineri, 22 februarie, Dinamo capitalei va juca ultimul meci din campionatul KHL – la Helsinki cu Jokerit.

Citiți pe subiect:

Belarusul a câștigat o medalie de bronz la Campionatele de biatlon de la Răubichi.

Belarusii au câștigat medalii la schi fond.