KHL. Dinamo Minsk a pierdut într-un meci dramatic cu Cherepovets Severstal în loviturile de departajare.

Pe 6 decembrie, clubul de hochei Dynamo-Minsk a suferit o înfrângere acasă în KHL de la Severstal de la Cherepovets cu scorul de 3:4.

Dinamo a avut toate șansele de câștig: au revenit dintr-un deficit de 3:0 și au trimis jocul în prelungiri, dar au pierdut în final la loviturile de departajare.

Începutul jocului a fost extrem de nereușit pentru locuitorii din Minsk. În prima perioadă au primit de trei ori (Geraskin, Khlystov, Yakimov).

La jumătatea perioadei a doua, Andrei Kostitsin a reușit să reducă diferența cu un punct.

În a treia perioadă, prin eforturile lui Spooner și Pulkkinen, Dinamo a egalat scorul. Prelungirile au fost fără goluri, iar la loviturile de departajare, norocul a fost de partea oaspeților.

Minsk-ul își va continua seria de meciuri de acasă duminică cu o întâlnire cu CSKA Moscova.