KHL. Dinamo Minsk a pierdut la Riga

Echipa Dynamo a capitalei și-a vizitat colegii de la Riga în cadrul KHL. Din păcate, vizita nu a avut succes – „zimbrii” au suferit o altă înfrângere.

Meciul de hochei din capitala Letoniei s-a încheiat cu scorul de 3:1 în favoarea gazdelor. Un gol a fost marcat în prima repriză, echipele au marcat o dată în al doilea 20 de minute, iar un șut precis al echipei de la Riga a fost înregistrat în ultima perioadă.

Rețineți că meciul a avut loc în aer liber, la Riga. A doua oară. Sezonul trecut, echipa Minsk s-a dovedit a fi mai puternică sub cer (3:2). În confruntarea actuală, singurul gol „belarus” a fost marcat de Oleg Evenko.

În clasament, după 59 de jocuri în Conferința de Vest KHL, Dynamo Minsk se află pe locul 11 ​​cu 40 de puncte. Zubry vor juca următorul meci duminică pe Arena Minsk împotriva HC Soci.