KHL. Dinamo Minsk a rupt o serie de 4 înfrângeri

Hochei Minsk „Dynamo” a câștigat o victorie după patru înfrângeri consecutive în Liga Kontinentală de Hochei.

În același timp, „Bizonii” și-au sărbătorit succesul pe drum – au învins „Torpedo” de la Nijni Novgorod.

Dar victoria a fost acordată echipei lui Craig Woodcroft cu cea mai mare dificultate – soarta confruntării a fost decisă în prelungiri.

Să observăm că după prima perioadă oaspeții au condus cu scorul de 1:0. Pucul a fost marcat de atacantul dinamovist Pavel Varfolomeev.

În cele doua douăzeci de minute, echipa Minsk a câștigat șase penalty-uri, ceea ce i-a permis adversarului să marcheze două goluri.

Astfel, după două perioade gazdele s-au impus cu scorul de 2:1.

La mijlocul celei de-a treia perioade a jocului, echipa de la Minsk a restabilit echilibrul – Cedric Paquette a marcat pucul.

Și deja în prelungiri, clubul din Belarus, datorită unui șut precis al fundașului Joseph Dushak, a reușit să preia conducerea și, în consecință, a câștigat meciul.

Aceasta a fost prima victorie a Zimbrilor după patru înfrângeri. Următorul adversar este Vityaz de la Podolsk.

Meciul va avea loc în capitala Belarusului miercuri, 5 octombrie. Locație: Minsk Arena. Sirena de start va suna la ora 19:10.