KHL. Dinamo Minsk a suferit a opta înfrângere la rând, pierzând în fața lui Salavat Yulaev

Pe 27 octombrie, clubul de hochei Dynamo-Minsk a suferit o înfrângere acasă de la Ufa Salavat Yulaev în KHL cu scorul de 2:3.

Dinamo pierde pentru al optulea meci la rând.

La începutul întâlnirii de astăzi, Minsk-ul a avut toate șansele de câștig: au deschis scorul în minutul 3 (Stepanov), iar la mijlocul reprizei secunde au mărit diferența (Demkov).

Totuși, atunci norocul s-a schimbat pentru „zimbri”: în minutul 38 oaspeții au câștigat un punct (Burmistrov), iar în a treia repriză au egalat (Soshnikov).

Meciul a intrat în prelungiri, unde echipa Ufa a marcat al treilea și victorie gol împotriva echipei Minsk (Kugryshev).

Echipa Dinamo a capitalei va juca următorul meci pe 30 octombrie în deplasare împotriva lui Traktor Chelyabinsk.