KHL. Dinamo Minsk a suferit o înfrângere zdrobitoare de la SKA

Clubul de hochei „Dynamo-Minsk” a suferit a doua înfrângere consecutivă în timpul campionatului regulat KHL.

Ultimul meci al seriei în deplasare s-a încheiat cu înfrângere pentru bieloruși – 2:7. Infractorul a fost St. Petersburg SKA.

Este de remarcat faptul că în prima perioadă spectatorii nu au văzut niciun gol marcat. Și în al doilea, „Bisons” au deschis scorul – Pavel Varfolomeev a marcat.

Cu toate acestea, două minute mai târziu gazdele și-au recăpătat echilibrul și apoi au luat conducerea, dar nu s-au bucurat mult timp – după o recenzie video golul a fost anulat.

În a treia perioadă, în 10 minute, echipa armatei a marcat șase goluri deodată. Ca răspuns, am primit doar unul de la Serghei Sapego.

Astfel, scorul final al jocului este 2:7. Nu în favoarea lui Dinamo.

În prezent, clubul din capitala Belarusului cu 32 de puncte se află pe locul 6 în clasamentul Conferinței de Vest.

Zubrovii vor juca următorul meci acasă pe 17 noiembrie. Vor încerca să-l învingă pe Sibir.