KHL. Dinamo Minsk l-a învins pe Avangard Omsk în deplasare

Pe 23 noiembrie, clubul de hochei Dynamo-Minsk a câștigat o victorie în deplasare împotriva lui Avangard Omsk în campionatul KHL cu scorul de 2:1.

Gazdele au deschis scorul în minutul 5 (Semyonov), dar în decurs de un minut Dynamo a efectuat un contraatac reușit și a restabilit echilibrul (Pulkkinen).

Până la finalul perioadei a doua, ambele echipe au atacat activ, dar fără rezultat.

În minutul 38, Pulkkinen a reușit să înscrie o dublă. Scorul a fost 2:1 și a devenit final.

În a treia perioadă, gazdele au marcat al doilea gol, dar nu a fost luat în calcul din cauza interferenței cu portarul.

Pe 26 noiembrie, echipa dinamovistă a capitalei va începe o serie de jocuri pe teren propriu. Amiralul (Vladivostok) va sosi primul la Minsk.