KHL: Dynamo Minsk l-a învins pe Barys acasă într-un schimb de focuri

HC Dynamo-Minsk a câștigat pe gheața de acasă împotriva lui Barys de la Astana pe 10.04.2017. Meciul a avut loc ca parte a sezonului regulat KHL.

Pentru „Zubrov” aceasta este a doua victorie consecutivă pe Arena Minsk. Anterior, echipa Minsk și-a învins cu încredere colegii din Moscova.

Timpul principal al meciului s-a încheiat la egalitate – 2:2. Alexander Kitarov (minutul 19) și Quinton Howden (minutul 38) au marcat goluri pentru Dynamo. Este de remarcat faptul că Barys a egalat scorul cu 51 de secunde înainte de finalul celei de-a treia perioade. Nigel Dawes a marcat. În acel moment, echipa Minsk a jucat în minoritate.

Prelungirile nu au dezvăluit nici câștigătorul, iar bielorușii au avut mai mult succes la lovituri de departajare. Andrey Stepanov a marcat golul victoriei.

După victorie, Dynamo Minsk se află pe locul 10 în Conferința de Vest. Echipa are 22 de puncte după 18 meciuri.