KHL. Locuitorii Ufa i-au învins pe locuitorii Minskului

Clubul din Belarus a pierdut astăzi puternic în fața echipei Ufa în Kontinental Hochei League (KHL).

Pe 25 noiembrie, pe gheața Ufa Arena a avut loc un meci de hochei între localnicii Salavat Yulaev și Dynamo Minsk. Gazdele au câștigat în cele din urmă o mare victorie – 6:1 (2:1, 3:0, 1:0). Singurul gol al zimbrilor a fost marcat de atacantul belarus Andrei Stepanov în minutul 15 al primei reprize.

Dinamo-Minsk va juca următorul meci pe 28 noiembrie împotriva finlandei Jokerit, care se află în prezent pe locul 3 în clasamentul Conferinței de Vest, cu 44 de puncte după 29 de jocuri.

Echipa Minsk, la rândul ei, se află pe locul 11 ​​– 20 de puncte după 32 de meciuri. Distanța față de zona de playoff este de 8 puncte.