Kriushenko despre meciul Belarus-Macedonia: soarta malefica ne bântuie

Naționala Belarusului pierde din nou.

De data aceasta, bielorușii au pierdut în fața Macedoniei. Să vă reamintim că pe 25 martie, naționala de fotbal a Belarusului a pierdut deja în fața naționalei Suediei cu un scor neimpresionant de 4:0. În jocul cu macedonenii, rezultatul nu a fost mai bun. Scorul a fost 3:0.

Meciul a avut loc ieri, 28 martie, în capitala Macedoniei, Skopje. Doi jucători s-au remarcat în special pentru macedoneni. Aceștia sunt Spirovski și Pandeyev. Primul a marcat în minutul 40. Al doilea a reușit să înscrie două goluri în poarta adversarilor – în minutele 61 și 69 ale meciului.

Antrenorul naționalei Belarusului, Igor Kriushenko, a spus că echipa este bântuită de soarta diabolică. Portarii echipei, potrivit antrenorului, fac greseli fatale. Antrenorul a promis că echipa va lucra la greșeli și va încerca să le corecteze.

Macedonenii, la rândul lor, au remarcat că sunt mulțumiți de victoria asupra Belarusului, deoarece Macedonia rămâne în urma Belarusului cu aproape o sută de poziții în clasamentul FIFA.

Să vă reamintim că bielorușii mai au de luptat cu elvețienii pe 1 iunie și cu naționala Bulgariei pe 9 iunie.