La Campionatul Mondial de Bandy, bielorușii au pierdut foarte mult în fața norvegienilor

Echipa de bandy din Belarus a pierdut în fața Norvegiei cu scorul de 1:23 la Cupa Mondială din 2014.

Aceasta este a doua victorie pentru echipa norvegiană – vikingii au reușit să învingă echipa canadiană chiar în prima zi a turneului. Scorul jocului este 12:3. Naționala țării noastre a pierdut în fața echipei SUA în meciul de deschidere cu scorul de 4:7, deși după prima repriză bielorușii au câștigat cu scorul de 3:1. Pe 27 ianuarie, americanii au câștigat a doua victorie la rând, învingând Canada. Scorul meciului este 7:1.

Naționala țării noastre va disputa pe 29 ianuarie meciul final al etapei preliminare împotriva naționalei Canadei. După aceasta, va fi stabilită adversarul bielorușilor din sferturile de finală, care este programată pe 30 ianuarie. Adversarul va fi unul dintre reprezentanții Grupei A. Acum este în frunte echipa Rusiei, care a reușit să-i învingă pe kazahi și pe finlandezi în cele 2 runde de start.

Câștigătorii sferturilor de finală se vor întâlni în semifinale pe 1 februarie. Câștigătorii premiilor vor fi stabiliți pe 2 februarie, ziua închiderii competiției.