La Minsk s-a încheiat Turneul Internațional pentru Premiile lui Alexander Medved

În capitala Belarusului – orașul Minsk, s-a încheiat cel de-al 45-lea turneu internațional de lupte libere din categoria Grand Prix pentru premiile de 3 ori campion olimpic Alexander Medved.

Turneul a avut loc la Palatul Sporturilor din Minsk în perioada 6-7 martie 2015. Reprezentanți din 28 de țări s-au întrecut pentru premii.

În prima zi a competiției, luptătorii echipei naționale a Republicii Belarus au câștigat: trei premii de aur, unul de argint și patru de bronz.

Turneul a fost organizat de Clubul Sportiv Prezidențial, Comitetul Național Olimpic, Federația Belarusa de Lupte, Ministerul Sportului și Turismului din Belarus și Comitetul Executiv al orașului Minsk.