La Minsk, „zimbrii” au luptat „cu amiralul”. Și așa s-a terminat

Jucătorii de hochei din Dinamo capitalei au mai jucat un meci în cadrul Ligii Continentale de Hochei. La Minsk ne-am întâlnit cu „Amiralul” din Vladivostok.

Jocul s-a dovedit a fi încăpățânat și în timpul regulamentar nu a existat niciun câștigător. Cu toate acestea, trebuie menționat că în timpul meciului „Dynamo” a condus cu scorul de 2:0.

După ce au primit două goluri, bielorușii au adus problema în prelungiri, unde au primit un altul – cel decisiv. Scorul final al meciului este 2:3 (2:0, 0:2, 0:0, 0:1).

Jucătorii de hochei din Minsk au început foarte bine jocul – au avut avantaj și au efectuat atacuri ascuțite. Drept urmare, era 2:0 deja în prima perioadă în favoarea „Bizonilor”. Andrey Kostitsyn și Shane Prince au marcat.

Cele doua douăzeci de minute s-au dovedit a fi absolut opuse primei. Vizitatorii au dominat terenul. Au reușit să recâștige golurile ratate – suedezul Marcus Jung a marcat o dublă.

A treia repriză s-a încheiat la egalitate fără goluri. Câștigătorul a fost stabilit în prelungiri. A fost „Amiralul”, care a realizat majoritatea datorită eforturilor lui Yuri Petrov.