LE. BATE a pierdut foarte mult în fața germanului Köln

02.11.2017 BATE a pierdut puternic în fața Germaniei Köln – echipa Borisov a pierdut cu scorul de 5:2.

Meciul a avut loc pe stadionul Müngersdorfer din Köln, în cadrul fazei grupelor din Europa League din sezonul 17/18.

Prima repriză s-a încheiat victorios pentru BATE – cu scorul 1:2. Primul gol a fost marcat în minutul 17 de gazde, dar apoi echipa Borisov a reușit să înscrie de două ori: Milunovich a marcat în minutul 31, iar Signevich a marcat în al 33-lea.

Repriza a doua a fost lăsată adversarului. Jucătorii de la Köln au reușit să înscrie 4 goluri fără răspuns și în cele din urmă s-au impus cu scorul de 5:2. Astfel, echipa germană a înscris primele puncte în faza grupelor.

Poziția la turneu în grupă: Arsenal – 10 puncte; „Crvena Zvezda” – 5 puncte; BATE – 4 puncte; „Köln” – 3 puncte.