Liga Campionilor 1/2 finală. Barca a învins Liverpool

Semifinala Ligii Campionilor de la Camp Nou a fost inițial salutată ca fiind demnă de o confruntare finală. Fanii au oferit un spectacol mai bun decât orice finală.

Stadionul aglomerat din Barcelona nu a dezamăgit-o pe îndrăgita echipă. În ciuda faptului că am jucat împotriva lui Liverpool, care a evoluat bine în acest sezon.

Nici măcar zâmbetul orbitor al lui Jurgen Klopp, comandantul șef al echipei britanice, nu i-a ajutat pe jucătorii săi să-i rețină pe neliniștiți Messi și Suarez. Se pare că mentorul german a înțeles unde și cu cine se joacă.

Catalanii au început înfrângerea britanicilor în minutul 26. Luis Suarez a marcat. Acest scor a durat până în minutul 75, până când Lionel a marcat.

Cu 8 minute înainte de finalul confruntării, golului Liverpool a fost acordată o lovitură de pedeapsă. Un argentinian s-a apropiat de minge. A urmat lovitura fantastică a lui Messi și scorul a devenit 3:0.

Pentru a fi corect, observăm că britanicii au jucat fotbal de atac și au încercat să profite la maximum de el cu fiecare ocazie. Ar fi putut marca de mai multe ori, dar au avut sincer ghinion.

Fotografie: globallookpress.com