Liga Campionilor CSKA a învins-o pe Benfica pe teren propriu

Cu o zi înainte, 22 noiembrie 2017, au avut loc meciuri de fotbal în cadrul etapei a 5-a a fazei grupelor UEFA Champions League – CSKA Moscova a învins-o pe Benfica.

Meciul CSKA-Benfica a avut loc la Moscova pe stadionul CSKA Arena. Întâlnirea s-a încheiat cu înfrângerea oaspeților cu scorul de 2:0. Golul echipei armatei a fost marcat de Georgy Shchennikov (minutul 13). Un alt gol marcat de un jucător de la Benfica – în minutul 56 a fost autogol al lui Jardela.

În grupa A a fost și un meci între Manchester United și Basel. Elvețienii au sărbătorit victoria – 1:0.

Poziția la turneu în grupă: Manchester United – 12 puncte, Basel – 9, CSKA – 9, Benfica – 0.

Sporting-Olympiacos – 3:1.

Următoarele echipe au ajuns în etapa playoff cu o etapă înainte de finalul fazei grupelor: Bayern, PSG, Chelsea, Barcelona, ​​​​Manchester City, Besiktas, Real Madrid și Tottenham.

Meciurile din turul final vor avea loc în perioada 5-6 decembrie.