Liga Campionilor. CSKA Goncharenko a pierdut cu Viktoria Plzen

CSKA Moscova, condusă de antrenorul belarus Viktor Goncharenko, a jucat acasă cu cehia Viktoria Plzen pe 27 noiembrie, în cadrul etapei a cincea a Ligii Campionilor. Oaspeții au câștigat.

Meciul de la Luzhniki s-a încheiat cu scorul de 1:2. Deși totul a început bine pentru echipa lui Goncharenko – la începutul întâlnirii Nikola Vlasic a transformat un penalty. După pauză, Roman Prochazka a egalat scorul, iar cu puțin timp înainte de fluierul final, Lukasz Geida a marcat golul victoriei.

Merită adăugat că în minutul 44, portarul CSKA Igor Akinfeev a salvat o lovitură de pedeapsă de la același Prochazka. Cu toate acestea, acest lucru nu a ajutat clubul din Moscova, care a coborât pe ultimul loc și a pierdut toate șansele de a părăsi grupa.