Liga Campionilor. Înfrângere cu Zenit și 6 goluri cu Chelsea în meciul cu Ajax

Au avut loc primele meciuri din turul 4 din faza grupelor din UEFA Champions League.

Ieri s-au încheiat primele meciuri din etapa a 4-a din faza grupelor UEFA Champions League. Deci, Sankt Petersburg „Zenith” a pierdut în fața germanului „Leipzig” pe terenul lor. Golurile vizitatorilor au fost marcate de Diego Demme (în minutul 5 adăugat al primei reprize) și Marcel Sabitzer (63). Scorul final este 0:2 în favoarea germanilor.

Site-ul UEFA Champions League este despre asta.

La rândul său, la Londra a avut loc un meci extrem de productiv, în care Chelsea și Ajax au marcat 8 goluri între ei. Ca urmare, meciul s-a încheiat cu scorul de 4:4. Este de remarcat faptul că Chelsea a marcat de două ori în propria poartă, iar înainte de minutul 63 a pierdut cu scorul de 1:4.

A mai avut loc și un alt meci interesant între Borussia Dortmund și Inter italian. Într-un schimb de focuri spectaculos, Bumblebees au câștigat – 3:2 în favoarea lui Borussia.

Liverpool, între timp, a învins-o pe belgiana Genk cu scorul de 2:1, iar Barcelona a jucat 0:0 cu Slavia cehă.

Rezultatele meciurilor rămase din ziua de joc: Napoli – Salzburg (1:1), Lyon – Benfica (3:1), Valencia – Lille (4:1).